Zámkem před 100 lety

poslední aktualizace: 15.9.2018

 

KDY: 15.9.2018 - 16.9.2018 10:00-18:00

KDE: Zámek Žďár nad Sázavou

více informací: http://www.zamekzdar.cz/akce/zamkem-pred-100-lety/

 

Zážitkové prohlídky žďárského zámku, při kterých se tentokrát přenesete do období vzniku Československa a seznámíte se s podobou zámku a životem v něm. Potkáte například členy zámeckého hasičského sboru, pošťáka, učitele ze zámecké školy a další postavy. Provázet vás bude pekařka, která ví vše, co se kde šustne!

I příběhy „malých“ lidí jsou velké!


Chcete se dozvědět, jak areál vypadal v období vzniku republiky, jak byly využívány části bývalého kláštera, kdy parkoval v zámku první automobil nebo jak se učily děti v místní škole?

Pár slov od autorů prohlídek:

Tematickou procházku areálem zámku na toto téma jsme připravovaly v rámci květnových Dnů otevřených zahrad, právě tam nás napadlo rozpracovat ji a trochu jinou formou si připomenout výročí vzniku Československa. 

Během roku jsou naše prohlídky zaměřené na historii cisterciáckého kláštera a osobnosti, které v něm působili a tvořili. Toto je pro nás příležitost dotknout se jiného časového období a přiblížit, jak byl areál zámku využíván na začátku 20. století.

Moc se těšíme na spolupráci s ochotníky a na neopakovatelnou atmosféru, kterou navodí dobové kostýmy. Hasičské uniformy nám zapůjčili dobrovolní hasiči z Velké Losenice, některé kostýmy máme z půjčovny Horáckého divadla v Jihlavě, se kterou spolupracujeme již po několikáté.

 

Vstupné:

dospělí: 150
děti 6-18 let: 100Kč
rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti): 400 Kč
Délka trvání: cca 60 minut

Prohlídku je nutno rezervovat předem (viz rezervační formulář níže).

V případě dotazů se můžete obrátit na Martinu Schutovou (schutova@zamekzdar.cz, 736 776 840).

Soubory ke stažení

Evropská unie
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Program rozvoje venkova
LEADER
místní Agenda 21
podpořil Kraj Vysočina
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
NS MAS ČR
Sdílejte stránku: